fbpx

Dotacje na instalację fotowoltaiczną – jak zmniejszyć okres zwrotu?

Szukasz najważniejszych informacji dot. dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych? Jak wygląda pozyskiwanie dotacji z programu “Mój Prąd”? Tutaj dowiesz się wszystkiego czego musisz wiedzieć. Pamiętaj, że program “Mój Prąd” to tylko jedna z opcji. 

Klient Indywidualny

Program “Mój Prąd”

Jeśli to czytasz to na pewno wiesz już że własna instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, dzięki któremu w Twojej kieszeni zostaną tysiące złotych. Rozwiązanie to pomaga w redukowaniu szkodliwych emisji dwutlenku węgla oraz sprawia, że w oczach Twoich znajomych wyglądasz na osobę zrównoważoną, która dba o swoje interesy. Dzięki instalacji zyskasz niezależność od Zakładu Energetycznego.  

Jak możliwie obniżyć koszta związane z założeniem własnej elektrowni słonecznej? Jak nie dać oszukać się nie uczciwym “sprzedawcom” – (więcej informacji w artykule “nie uczciwe praktyki handlowców”). Odpowiedź na to pierwsze pytanie znajdziesz właśnie w tym artykule.

Najpopularniejszą opcją dotacji jest program “Mój Prąd” od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Dofinansowanie (do 5000zł) dotyczy mikroinstalacji od 2 kWp do 10 kWp. Wniosek można żłożyć po przyłączeniu instalacji do sieci, w przypadku naszej firmy wszelkie formalności związane z pozyskaniem tej dotacji załatwimy za Ciebie.

Pula środków jest ograniczona, w budżecie przewidziano na dofinansowania w zakresie tego programu 1 miliard złotych. Połowa ze środków została już wykorzystana także nie zwlekaj jeśli sam myślałeś o założeniu instalacji fotowoltaicznej w swoim domu.

Gospodarstwo Rolne