Temat fotowoltaiki z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, a ilość tego typu rozwiązań w zwykłych gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach stale rośnie. Główną zaletą paneli słonecznych jest możliwość znacznego zmniejszenia kosztów miesięcznych za prąd, a dodatkowo można cieszyć się z niezwykle ekologicznego rozwiązania, które zyskuje coraz większe grono użytkowników.

Wytworzoną nadwyżkę prądu odsprzedaż do elektrowni, jeszcze bardziej zmniejszysz w ten sposób swoje rachunki!

Nasłonecznienie różnych obszarów Polski jest w miarę równe, jednak na tym polu wyróżnia się woj. pomorskie, dlatego klienci mieszkający na tym obszarze Polski mogą cieszyć się przynajmniej statystycznie największymi korzyściami płynącymi z tej metody pozyskiwania ekologicznego prądu.

Przykładowe hasło: Panele fotowoltaiczne Reda, to coraz częstsze zapytanie wpisywane w wyszukiwarkę internetową, chociażby w naszym mieście. Co jest przykładem dużej świadomości konsumenckiej w dziedzinie odnawialnych źródeł energii nawet w małych miejscowościach.

Instalacja fotowoltaiczna Reda, jak wybrać odpowiednią firmę

Mimo że technologia jest stosunkowo młoda, to od lat działają na rynku specjaliści wysokiej klasy z uprawnieniami i doświadczeniem zdobytym nie tylko u nas w kraju.

Taką firmą jesteśmy właśnie my. Zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznych w Redzie i okolicach.

Fachowiec z umiejętnościami i doświadczeniem bez problemu będzie w stanie precyzyjnie określić potrzebne parametry oraz uwzględnić wszystkie naturalne przeszkody, które mogą wpływać na wydajność instalacji.

Na co zwrócić uwagę instalując panele fotowoltaiczne?

Ważna jest jakość instalowanych modułów PV, dlatego raz jeszcze widzimy, jak ważne jest odpowiednie dobranie firmy.

Jednym z kluczowych elementów jest kąt nachylenia dachu, na których montowane są panele. Nachylenie optymalne nastawione na stronę południową to około 30-40% natomiast paneli zwróconych w stronę wschodnią lub zachodnia to 15-20%. Na dachu płaskim wykorzystuje się konstrukcje, dzięki którym ustawia się prawidłowy kąt nachylenia. To właśnie dach ma największy wpływ na prawidłowe działanie naszego systemu, a optymalne miejsce na nim to strona południowa.

Dofinansowanie paneli fotowoltaicznych

Można starać się o dofinansowanie paneli fotowoltaicznych, aby to zrobić, wystarczy złożyć wniosek przez stronę gov.pl i poczekać na jego akceptacje. Zwykle dofinansowania są na poziomie 40-50%.

Aby złożyć wniosek potrzeba kilku dokumentów takich jak: projekt instalacji, certyfikat czy poświadczenie z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Projekt musi posiadać też wyliczenia produkowanej energii, schematy i kosztorys. Dlatego projekt musi zostać wykonany przez osobę posiadającą odpowiednie do tego uprawnienia.