Koszty wyjściowe instalacji fotowoltaicznej nierzadko zniechęcają potencjalnych inwestorów do postawienia na mikroinstalację. Chociaż stworzenie słonecznej farmy nie należy do najtańszych, możesz liczyć na wsparcie finansowe z dotacji, a sama inwestycja zwróci się po kilku latach, zapewniając właścicielowi całkowitą niezależność energetyczną. Jeśli planujesz inwestycję w okolicach Trójmiasta, a interesuje Cię instalacja fotowoltaicznato właśnie oferta naszej firmy będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Panele fotowoltaiczne Gdynia – ile ich potrzebujemy?  

Ilość paneli słonecznych montowanych na Twoim dachu lub na specjalnych stelażach, na terenie działki, zależna jest od zapotrzebowania energetycznego Twojej inwestycji. Im więcej prądu zużywasz, tym większą generatora fotowoltaicznego musisz zainstalować. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki zakres paneli fotowoltaicznych różnych producentów, których moce wahają się pomiędzy 250, a nawet ponad 400 Wp. Na podstawie rachunków za energię elektryczną doświadczony projektant jest w stanie dokładnie oszacować Twoje zapotrzebowanie na prąd i dopasować odpowiednią moc paneli fotowoltaicznych. Projekt i dokładnie obliczenia powierz profesjonalistom-specjaliści z naszej firmy  zajmą się dla Ciebie kompleksową usługą na każdym etapie inwestycji od projektu po wykonanie. 

Instalacja fotowoltaiczna Gdynia – kiedy jest najbardziej wydajna?

Istnieją pewne aspekty, które sprawiają, że wydajność naszej instalacji wzrasta. Należą do nich między innymi kąt nachylenia dachu (najlepiej, kiedy wynosi 30-35 stopni), kierunek nachylenia dachu (najlepiej w stronę południową) czy też poziom zacienienia (dobrze, kiedy dach jest ciągle nasłoneczniony, ale instalacja zadziała także w przypadku przejściowego zacienienia). Posiadając takie informacje oraz wiedzę na temat Twojego rocznego zużycia energii, projektant jest w stanie idealnie obliczyć dla Ciebie moc paneli fotowoltaicznych. 

Dofinansowania do fotowoltaiki – panele fotowoltaiczne Gdynia

Jeśli Twoja inwestycja znajduje się na terenie Pomorza, a interesuje Cię fotowoltaika, przygotujemy dla Ciebie dostosowaną pod Twoje zapotrzebowania ofertę. Zajmą się nią dla Ciebie doświadczeni projektanci z naszej firmy, którzy poinformują Cię także o dostępnych programach prosumenckich. To właśnie dzięki dotacjom “Mój Prąd” i “Czyste Powietrze” jesteś w stanie zmniejszyć wkład własny w instalację fotowoltaiczną nawet o 80 procent! Zachętą dla inwestorów planujących panele fotowoltaiczne w Gdyni i na terenach Pomorza są także regionalne programy dofinansowań.